
Twórczynią projektu SensiVR Health jest Katarzyna Koba,
która prowadzi działalność edukacyjną w zakresie technologii immersyjnych pod marką RoboKoba.
Pomysł narodził się w 2018 roku podczas rezydencji The FuseBox Hub - Brighton Immersive Lab, gdzie pomysłodawczyni projektu sensiVR spotkała pierwszych doradców w zakresie budowania skutecznej strategii biznesowej (G. Butler), kreatywnych technologii (A. Baker) i innowacyjnej wizualizacji danych (S. Burton).
To właśnie wtedy postanowiła przekształcić artystyczne dzieło sztuki w udany projekt z misją rozwijania pewności siebie u dzieci w wieku szkolnym.
W marcu 2020 roku projekt sensiVR zadebiutował jako finalista w Pierwszym Światowym Hackathonie Online organizowanym przez Virtual Medicine Conference w San Francisco.
W maju 2020 r. otrzymała wyróżnienie w programie mentoringowym Shesnnovation Academy organizowanym przez "Perspektywy" Woman in Tech i City Handlowy jako jeden z najbardziej innowacyjnych kobiecych startupów technologicznych na polskim rynku, otrzymując mentoring od wpływowych kobiet - Singularity University (J. Michalska), Venture INC (M. Surowiec) i Bosch Group (K. Boczkowska).
Wbrew wszystkiemu, gdy widmo pandemii zatrzymało gospodarkę na całym świecie, wszyscy zamykali działalność, cięli koszty i bankrutowali - RoboKoba powołała do życia startup technologiczny,
We wrześniu 2020 pomysł sensiVR wziął udział w PFR School of Pioneers, międzynarodowym programie edukacyjnym skierowanym do przyszłych przedsiębiorców technologicznych i wizjonerów, gdzie uzyskał mentoring w zakresie zarządzania innowacjami biznesowymi współpracując z Global Institute of Leadership and Technology (R. Weninger)
W listopadzie 2020 roku wziął udział w programie Innovation Coach organizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, gdzie uzyskał rekomendację Członka Rady Naukowej Instytutu Inżynierii Biomedycznej (R. Koprowski)
W styczniu 2021 r. został przyjęty do programu organizowanego przez Ambasadę Izraela w Polsce Startups Bootcamp V4, gdzie pracował z Guru Akceleratora (Tal Catran)
Na początku czerwca 2021 roku rozpoczęliśmy udział w lokalnym programie akceleracyjnym "Kuźnia Pomysłów" - Lodzkie4bussines organizowanym przez SkyHub i Łódzkie dla Biznesu.









POZNAJ ZESPÓŁ
Jesteśmy zaangażowanymi kognitywistami, terapeutami, twórcami i inżynierami
z różnych środowisk akademickich i pozaakademickich. Wszyscy mamy jeden cel.
Chcemy mądrze wykorzystywać nowe technologie, by wspierać dzieci w rozwoju i nauce.
POMAGAJĄ NAM

Piotr Dudzic

Katarzyna Skrzypek

Andrzej Nowodworski

Agata Kawełczyk

Jakub Koziorowski

Marzena Małachowska

Marta Leżohupska

Emila Grancow

Daria 叶丽欣 Szykuła

Amelia Styś
KOGO SZUKAMY?
Łączy nas pasja tworzenia!
Pracujemy zdalnie z różnych części Polski, a nawet świata.
W tematycznych zespołach realizujemy poszczególne elementy rozwoju projektu. Naszym celem jest kreowanie na styku zróżnicowanych dziedzin - psychologii, sztuki i technologii. Coraz odważniej otworzymy pole do dyskusji na temat profilaktyki zdrowia psychicznego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
WSPIERAJĄ NAS



WSPÓLPRACUJEMY Z



